1N1199AR
1N1199AR Microchip Technology
S%28R%29204.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD REV 50V 12A DO4
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 12A
Supplier Device Package: DO-4 (DO-203AA)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N1199AR Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD REV 50V 12A DO4, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 12A, Supplier Device Package: DO-4 (DO-203AA), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V.
Weitere Produktangebote 1N1199AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N1199AR 1N1199AR Hersteller : Navitas Semiconductor, Inc. 1n1199a.pdf Description: DIODE STANDARD REV 50V 12A DO4
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Supplier Device Package: DO-4
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 12 A
Produkt ist nicht verfügbar
1N1199AR 1N1199AR Hersteller : GeneSiC Semiconductor 1n1199ar.pdf Rectifiers 50V 12A REV Leads Std. Recovery