1N5252BDO35E3
1N5252BDO35E3 Microsemi Corporation
1N5221 - 1N5281B, e3 DO-35.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V
Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5252BDO35E3 Microsemi Corporation
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO35, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V, Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V.
Weitere Produktangebote 1N5252BDO35E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5252BDO35E3 1N5252BDO35E3 Hersteller : Microsemi Corporation 1N5221 - 1N5281B, e3 DO-35.pdf Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 33 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Power - Max: 500 mW