1N5257BTR
1N5257BTR Fairchild Semiconductor
FAIR-S-A0002355747-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: DIODE ZENER 33V 500MW DO204AH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V
Impedance (Max) (Zzt): 58 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 25 V
auf Bestellung 212970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9458
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5257BTR Fairchild Semiconductor
Description: DIODE ZENER 33V 500MW DO204AH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V, Impedance (Max) (Zzt): 58 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5257B-TR 1N5257B-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n5221.pdf Description: DIODE ZENER 33V 500MW DO204AH
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 58 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt): 58 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 112
1N5257B-TR 1N5257B-TR Hersteller : Vishay Semiconductors 1n5221.pdf Zener Diodes 33 Volt 0.5 Watt
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 576 Stücke:
1N5257B-TR 1N5257B-TR Hersteller : Vishay 1n5221.pdf Diode Zener Single 33V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
auf Bestellung 28 Stücke:
1N5257B TR 1N5257B TR Hersteller : Central Semiconductor Corp get_document.php?cmp=1&mergetype=pd&mergepath=pd&pdf_id=1N5221B-5281B.PDF Description: DIODE ZENER 33V 500MW DO35
1N5257BTR 1N5257BTR Hersteller : ON Semiconductor / Fairchild 1N5257B-1299861.pdf Zener Diodes 33V 0.5W Zener
1N5257BTR FAIR-S-A0002355747-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
tariffCode: 85412900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
1N5257B/TR 1N5257B/TR Hersteller : Microchip Technology 1n5242e3.pdf Zener Diode Single 33V 5% 58Ohm 500mW 2-Pin DO-35 Bag
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TA)
Impedance (Max) (Zzt): 58 Ohms
Supplier Device Package: DO-35 (DO-204AH)
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA