1N5276B (DO-35)
1N5276B (DO-35) Microsemi Commercial Components Group
1N5221%20-%201N5281B,%20e3%20DO-35.pdf
Hersteller: Microsemi Commercial Components Group
Description: DIODE ZENER 150V 500MW DO35
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5276B (DO-35) Microsemi Commercial Components Group
Description: DIODE ZENER 150V 500MW DO204AH, Packaging: Bag, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 150 V, Impedance (Max) (Zzt): 1500 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 114 V.
Weitere Produktangebote 1N5276B (DO-35)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5276BDO35 1N5276BDO35 Hersteller : Microsemi Corporation 1N5221%20-%201N5281B%2C%20e3%20DO-35.pdf Description: DIODE ZENER 150V 500MW DO204AH
Packaging: Bag
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 150 V
Impedance (Max) (Zzt): 1500 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 114 V