Produkte > ROYALOHM > 0805S8F2401T5E
0805S8F2401T5E
0805S8F2401T5E ROYALOHM
rezystor-smd.pdf POWER_RATING-DTE.pdf
Hersteller: ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 2.4kΩ; 125mW; ±1%; -55÷125°C
Type of resistor: thick film
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 2.4kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
auf Bestellung 25000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805S8F2401T5E ROYALOHM
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 2.4kΩ; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷125°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Resistance: 2.4kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 150V, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Max. overload voltage: 300V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 2.4kΩ; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷125°C
Type of resistor: thick film
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 2.4kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 150V
Mounting: SMD
Max. overload voltage: 300V
auf Bestellung 74492 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
0805S8F2401T5E Hersteller : Royalohm 1.pdf Thick Film Resistors - SMD RMC 0805 1/8W-S 1% T/R-5000
2,4 kOhm 1% 0,125W 150V 0805 (0805S8F2401T5E-Royal Ohm)