2EZ18D5DO41E3
2EZ18D5DO41E3 Microsemi Corporation
11109-sd8a-datasheet
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE ZENER 18V 2W DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Power - Max: 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 13.7 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2EZ18D5DO41E3 Microsemi Corporation
Description: DIODE ZENER 18V 2W DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Power - Max: 2 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 13.7 V.
Weitere Produktangebote 2EZ18D5DO41E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2EZ18D5DO41E3 2EZ18D5DO41E3 Hersteller : Microsemi Corporation 11109-sd8a-datasheet Description: DIODE ZENER 18V 2W DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Power - Max: 2 W