Produkte > SIEMENS > 3SB3000-1HA20
3SB3000-1HA20 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3SB3000-1HA20%26language%3Den
Hersteller: Siemens
Description: PUSHBUTTON,MTND,RED,40MM,OP,RND-
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 60A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Ingress Protection: IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 30.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 110 V
Reset Operation: Twist
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SB3000-1HA20 Siemens
Category: Panel Mount Switches, Standard 22mm, Description: Switch: emergency stop; 22mm; Stabl.pos: 2; red; none; IP65; 3SB3000, Type of switch: emergency stop, Switch standard: 22mm, Stable positions number: 2, Actuator colour: red, IP rating: IP65, Button shape: mushroom, Switches features: return by rotating, Manufacturer series: 3SB3000, Number of positions: 2, Mounting hole diameter: Ø22.5mm, Face dimensions: Ø40mm, Caution!: Contact sets must be ordered separately., Operating temperature: -25...70°C, Enclosure material: plastic, Illumination: none.
Weitere Produktangebote 3SB3000-1HA20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3SB30001HA20 Hersteller : Siemens DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3SB3000-1HA20%26language%3Den Description: SW E-STOP TWIST RESET 60A 110V
Packaging: Bulk
Voltage Rating - AC: 110 V
Reset Operation: Twist
Produkt ist nicht verfügbar
3SB3000-1HA20 Hersteller : Siemens DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3SB3000-1HA20%26language%3Den PUSHBUTTON,MTND,RED,40MM,OP,RND-PLSTC
3SB30001HA20 3SB30001HA20 Hersteller : Siemens DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3SB3000-1HA20%26language%3Den Switch Actuators PUSHBUTTON,MTND,RED,40MM,OP,RND-PLSTC
3SB3000-1HA20 3SB3000-1HA20 Hersteller : SIEMENS 3SB3.pdf Category: Panel Mount Switches, Standard 22mm
Description: Switch: emergency stop; 22mm; Stabl.pos: 2; red; none; IP65; 3SB3000
Type of switch: emergency stop
Switch standard: 22mm
Stable positions number: 2
Actuator colour: red
IP rating: IP65
Button shape: mushroom
Switches features: return by rotating
Manufacturer series: 3SB3000
Number of positions: 2
Mounting hole diameter: Ø22.5mm
Face dimensions: Ø40mm
Caution!: Contact sets must be ordered separately.
Operating temperature: -25...70°C