3SB3000-1HA20 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: PUSHBUTTON,MTND,RED,40MM,OP,RND-
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 60A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Ingress Protection: IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 30.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 110 V
Reset Operation: Twist
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SB3000-1HA20 Siemens
Category: Panel Mount Switches, Standard 22mm, Description: Switch: emergency stop; 22mm; Stabl.pos: 2; red; none; IP65; 3SB3000, Type of switch: emergency stop, Switch standard: 22mm, Stable positions number: 2, Actuator colour: red, IP rating: IP65, Button shape: mushroom, Switches features: return by rotating, Manufacturer series: 3SB3000, Number of positions: 2, Mounting hole diameter: Ø22.5mm, Face dimensions: Ø40mm, Caution!: Contact sets must be ordered separately., Operating temperature: -25...70°C, Enclosure material: plastic, Illumination: none.
Weitere Produktangebote 3SB3000-1HA20
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| 3SB30001HA20 | Hersteller : Siemens |
Description: SW E-STOP TWIST RESET 60A 110VPackaging: Bulk Current Rating (Amps): 60A (AC) Mounting Type: Panel Mount, Front Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: Screw Terminal Ingress Protection: IP66 - Dust Tight, Water Resistant Panel Cutout Dimensions: Circular - 30.00mm Dia Voltage Rating - AC: 110 V Reset Operation: Twist |
Produkt ist nicht verfügbar |
PUSHBUTTON,MTND,RED,40MM,OP,RND-PLSTC |
Produkt ist nicht verfügbar |
Switch Actuators PUSHBUTTON,MTND,RED,40MM,OP,RND-PLSTC |