Produkte > NXP USA INC. > 74HCT4053D-Q100118
74HCT4053D-Q100118
74HCT4053D-Q100118 NXP USA Inc.
74HC_HCT4053_Q100.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: SINGLE-ENDED MUX
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max): 120Ohm
-3db Bandwidth: 170MHz
Supplier Device Package: 16-SO
Voltage - Supply, Single (V+): 2V ~ 5.5V, 4.5V ~ 10V
Crosstalk: -60dB @ 1MHz
Switch Circuit: SPDT - Open/Closed
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 2:1
Channel-to-Channel Matching (ΔRon): 6Ohm
Switch Time (Ton, Toff) (Max): 34ns, 31ns
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 3.5pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max): 100nA
Grade: Automotive
Number of Circuits: 3
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1589
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74HCT4053D-Q100118 NXP USA Inc.
Description: SINGLE-ENDED MUX, Packaging: Bulk, Part Status: Active, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), On-State Resistance (Max): 120Ohm, -3db Bandwidth: 170MHz, Supplier Device Package: 16-SO, Voltage - Supply, Single (V+): 2V ~ 5.5V, 4.5V ~ 10V, Crosstalk: -60dB @ 1MHz, Switch Circuit: SPDT - Open/Closed, Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 2:1, Channel-to-Channel Matching (ΔRon): 6Ohm, Switch Time (Ton, Toff) (Max): 34ns, 31ns, Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 3.5pF, Current - Leakage (IS(off)) (Max): 100nA, Grade: Automotive, Number of Circuits: 3, Qualification: AEC-Q100.