Technische Details A2D300-AD02-36 EBM Papst
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø300x101.5mm; 1705m3/h; ball; 2650rpm, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Power consumption: 0.18kW, Current rating: 0.54A, Fan efficiency: 1705m3/h, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 2650rpm, Impeller material: steel, IP rating: IP44, Frequency: 50/60Hz, Supply voltage: 230/400V AC, Operating temperature: -25...60°C, Insulation class: B, Colour: black, Leads: cables, Protection class: I, Fan motor: M2D068-EC, Kind of motor: 3-phase, Fan dimensions: Ø300x101.5mm, Lead length: 1.05m.
Weitere Produktangebote A2D300-AD02-36
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| A2D300-AD02-36 | Hersteller : ebm-papst Inc. |
Description: AC AXIAL FAN Power (Watts): 270W Packaging: Bulk Voltage - Rated: 400VAC Size / Dimension: Round - 300mm Dia Bearing Type: Ball RPM: 2800 RPM Air Flow: 1004.2 CFM (28.12m³/min) Width: 101.5mm Operating Temperature: -13 ~ 86°F (-25 ~ 30°C) Termination: 7 Wire Leads Approval Agency: CE Ingress Protection: IP44 Fan Type: Tubeaxial Static Pressure: 0.566 in H2O (141.0 Pa) |
Produkt ist nicht verfügbar |
A2D300-AD02-36 | Hersteller : ebm-papst |
AC Fans AC Axial Fan, 300x300x101mm, IP44 Rated |