Produkte > NXP USA INC. > AFT09MS031NR1
AFT09MS031NR1
AFT09MS031NR1 NXP USA Inc.
AFT09MS031N.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: RF MOSFET LDMOS 13.6V TO270-2
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-270AA
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 870MHz
Power - Output: 31W
Gain: 17.2dB
Technology: LDMOS
Supplier Device Package: TO-270-2
Part Status: Active
Voltage - Rated: 40 V
Voltage - Test: 13.6 V
Current - Test: 500 mA
auf Bestellung 420 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFT09MS031NR1 NXP USA Inc.
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; RF; 317W; TO270-2; Pout: 31W; SMT, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Kind of transistor: RF, Power dissipation: 317W, Case: TO270-2, Kind of package: reel; tape, Frequency: 870MHz, Kind of channel: enhancement, Output power: 31W, Electrical mounting: SMT, Open-loop gain: 17.2dB, Efficiency: 71%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFT09MS031NR1 AFT09MS031NR1 Hersteller : NXP Semiconductors AFT09MS031N.pdf RF MOSFET Transistors MV9 800MHZ 13.6V
auf Bestellung 221 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AFT09MS031NR1 AFT09MS031NR1 Hersteller : NXP Semiconductors 13890536010299aft09ms031n.pdf Trans RF MOSFET N-CH 40V 3-Pin TO-270 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
AFT09MS031NR1 AFT09MS031NR1 Hersteller : NXP USA Inc. AFT09MS031N.pdf Description: RF MOSFET LDMOS 13.6V TO270-2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-270AA
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 870MHz
Power - Output: 31W
Gain: 17.2dB
Technology: LDMOS
Part Status: Active
Voltage - Rated: 40 V
Voltage - Test: 13.6 V
Current - Test: 500 mA
Produkt ist nicht verfügbar
AFT09MS031NR1 Hersteller : NXP AFT09MS031N.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; RF; 317W; TO270-2; Pout: 31W; SMT
Kind of transistor: RF
Power dissipation: 317W
Case: TO270-2
Kind of package: reel; tape
Frequency: 870MHz
Kind of channel: enhancement
Output power: 31W
Electrical mounting: SMT
Open-loop gain: 17.2dB
Efficiency: 71%