ALZ51B12T ALZ51B12T Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lz.pdf General Purpose Relays 1 FORMA 12V CLASS B FLUX-RESISTANT
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ALZ51B12T
Produktcode: 184869
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
mech_eng_lz.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
ALZ51B12T ALZ51B12T Hersteller : Panasonic ds_61b15_en_lz.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(28.8x12.5x15.7)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
ALZ51B12T ALZ51B12T Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lz.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 7040VA
ALZ51B12 ALZ51B12 Hersteller : Panasonic ds_61b15_en_lz.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(28.8x12.5x15.7)mm THT