Produkte > APT > APT11GP60BDQBG
APT11GP60BDQBG
APT11GP60BDQBG.pdf
Hersteller: APT
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT11GP60BDQBG APT
Description: IGBT PT 600V 41A TO-247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.7V @ 15V, 11A, Supplier Device Package: TO-247-3, IGBT Type: PT, Td (on/off) @ 25°C: 7ns/29ns, Switching Energy: 46µJ (on), 90µJ (off), Test Condition: 400V, 11A, 5Ohm, 15V, Gate Charge: 40 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 41 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A, Power - Max: 187 W.
Weitere Produktangebote APT11GP60BDQBG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT11GP60BDQBG APT11GP60BDQBG Hersteller : Microsemi Corporation APT11GP60BDQBG.pdf Description: IGBT PT 600V 41A TO-247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.7V @ 15V, 11A
Supplier Device Package: TO-247-3
IGBT Type: PT
Td (on/off) @ 25°C: 7ns/29ns
Switching Energy: 46µJ (on), 90µJ (off)
Test Condition: 400V, 11A, 5Ohm, 15V
Gate Charge: 40 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 41 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A
Power - Max: 187 W