Produkte > MICROSEMI > APT36N90BC3G
APT36N90BC3G MICROSEMI
Hersteller: MICROSEMI
TO247/POWER MOSFET - COOLMOS APT36
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT36N90BC3G MICROSEMI
Description: MOSFET N-CH 900V 36A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 36A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 120mOhm @ 18A, 10V, Power Dissipation (Max): 390W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 2.9mA, Supplier Device Package: TO-247 [B], Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 900 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 252 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7463 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote APT36N90BC3G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT36N90BC3G APT36N90BC3G Hersteller : Microsemi Corporation Description: MOSFET N-CH 900V 36A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 36A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 120mOhm @ 18A, 10V
Power Dissipation (Max): 390W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 2.9mA
Supplier Device Package: TO-247 [B]
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 900 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 252 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7463 pF @ 25 V