APT97N65LC6 Microsemi Corporation
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: MOSFET N-CH 650V 97A TO264
Packaging: Tube
Package / Case: TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 97A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 41mOhm @ 48.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 862W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 2.96mA
Supplier Device Package: TO-264 [L]
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 300 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7650 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT97N65LC6 Microsemi Corporation
Description: MOSFET N-CH 650V 97A TO264, Packaging: Tube, Package / Case: TO-264-3, TO-264AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 97A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 41mOhm @ 48.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 862W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 2.96mA, Supplier Device Package: TO-264 [L], Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 300 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7650 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote APT97N65LC6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT97N65LC6 APT97N65LC6 Hersteller : Microchip Technology APT97N65B2_LC6_A-1592493.pdf MOSFET FG, MOSFET, 650V, 97A, TO-264