Produkte > APT > APTGT150SK170D1G
APTGT150SK170D1G
APTGT150SK170D1.pdf
Hersteller: APT
150A/1700V/IGBT+DIODE/2U
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTGT150SK170D1G APT
Description: IGBT MODULE 1700V 280A 780W D1, Packaging: Bulk, Package / Case: D1, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: D1, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - Collector (Ic) (Max): 280 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 780 W, Current - Collector Cutoff (Max): 4 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote APTGT150SK170D1G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APTGT150SK170D1G Hersteller : Microsemi Corporation APTGT150SK170D1.pdf Description: IGBT MODULE 1700V 280A 780W D1
Packaging: Bulk
Package / Case: D1
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: D1
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - Collector (Ic) (Max): 280 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 780 W
Current - Collector Cutoff (Max): 4 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13 nF @ 25 V