Technische Details AT24C08AN-10SI-2.7 ATMEL
Description: IC EEPROM 8KBIT I2C 400KHZ 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 8Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 400 kHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-SOIC, Write Cycle Time - Word, Page: 5ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 4.5 µs, Memory Organization: 1K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT24C08AN-10SI-2.7
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| AT24C08AN10SI2.7 | Hersteller : ATMEL |
auf Bestellung 1000 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
| AT24C08AN-10SI2.7 | Hersteller : ATMEL | 09+ |
auf Bestellung 141 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
AT24C08AN-10SI-2.7 | Hersteller : Microchip Technology |
Produkt ist nicht verfügbar |
AT24C08AN-10SI-2.7 | Hersteller : Microchip Technology / Atmel |
EEPROM SERIAL EEPROM, 8K (1024 X 8), 2-WIRE, 1M CYCLES - 10MS, 8 SOIC, IND TEMP, 2.7V |