AT89C2051-12SU Microchip Technology
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C2051-12SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 12MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: LED, Supplier Device Package: 20-SOIC, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Verified.
Preis | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AT89C2051-12SU | Hersteller : Microchip Technology |
auf Bestellung 2339 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
8-bit Microcontrollers - MCU 20 PINS UART 2K FLASH-2MHZ 4V-5.5V |
auf Bestellung 555 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MCU 8-bit 8051 CISC 2KB Flash 3.3V/5V 20-Pin SOIC W Tube |
auf Bestellung 39 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 23 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| AT89C2051-12SU | Hersteller : Atmel |
MCU 8-bit AT89 8051 CISC 2KB Flash 3.3V/5V 20-Pin SOIC |
auf Bestellung 384728 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |