Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89C4051-24SU
AT89C4051-24SU
AT89C4051-24SU Microchip Technology
doc1001.pdf
Hersteller: Microchip Technology
MCU 8-bit 8051 CISC 4KB Flash 5V 20-Pin SOIC W Tube
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C4051-24SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, Supplier Device Package: 20-SOIC, Part Status: Active, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89C4051-24SU AT89C4051-24SU Hersteller : Microchip Technology doc1001.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 4KB Flash 5V 20-Pin SOIC W Tube
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 4KB (4K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V
Connectivity: UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR
Supplier Device Package: 20-SOIC
Part Status: Active
Number of I/O: 15
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 233 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
AT89C4051-24SU AT89C4051-24SU Hersteller : Microchip Technology doc1001.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 8051 4K FLASH 2.7 TO 5.5V 24MHZ 4V-5.5V
auf Bestellung 875 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 278 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
AT89C405124SU Hersteller : ATMEL SOT153
auf Bestellung 12000 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar