Technische Details AT90PWM2B-16SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 24-SOIC, Part Status: Active, Number of I/O: 19, DigiKey Programmable: Not Verified.
Preis | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AT90PWM2B-16SU | Hersteller : Microchip Technology |
auf Bestellung 48 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| AT90PWM2B16SU | Hersteller : ATMEL |
auf Bestellung 1000 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 24-Pin SOIC Tube |