Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90PWM2B-16SU
AT90PWM2B-16SU
AT90PWM2B-16SU Microchip Technology
Atmel-4317-8-bit-AVR-Flash_Microcontroller-AT90PWM2-3-2B-3B_summary.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 8K FLASH 3PSC BALLAST 16 MHz
auf Bestellung 156 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM2B-16SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 24-SOIC, Part Status: Active, Number of I/O: 19, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 1x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 24-SOIC
Part Status: Active
Number of I/O: 19
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AT90PWM2B16SU Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 1000 Stücke:
AT90PWM2B-16SU AT90PWM2B-16SU Hersteller : Microchip Technology 166atmel-4317-8-bit-avr-flash_microtroller-at90pwm2-3-2b-3b_datas.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 24-Pin SOIC Tube