Produkte > NXP > BAS70-05235
BAS70-05235 NXP
PHGLS19926-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: NXP
Description: NXP - BAS70-05235 - MISCELLANEOUS MOSFETS
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 26975 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS70-05235 NXP
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V 70MA, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 70mA (DC), Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 70 V.
Weitere Produktangebote BAS70-05235
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS70-05235 BAS70-05235 Hersteller : NXP USA Inc. PHGLS19926-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V 70MA
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 70 V