Produkte > MICROSEMI CORPORATION > BR230-290C3-28V-039L
BR230-290C3-28V-039L Microsemi Corporation
BR230+Datasheet.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 28V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 28VDC
Operating Temperature: -70°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 96.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 208VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 5.1 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Load - Max Switching: 2080VA, 280W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BR230-290C3-28V-039L Microsemi Corporation
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 28V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 28VDC, Operating Temperature: -70°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 96.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 208VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 5.1 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Load - Max Switching: 2080VA, 280W.