Produkte > NXP > BTA216X-600E,127
BTA216X-600E,127 NXP
BTA216X_SERIES_D_E_F.pdf
Hersteller: NXP
Група товару: Тиристори та симістори (TRIAC) Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA216X-600E,127 NXP
Description: TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 140A, 150A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220F, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A, Voltage - Off State: 600 V.
Weitere Produktangebote BTA216X-600E,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA216X-600E,127 BTA216X-600E,127 Hersteller : WeEn Semiconductors BTA216X-600E.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 140A, 150A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A
Voltage - Off State: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
BTA216X-600E,127 BTA216X-600E,127 Hersteller : NXP USA Inc. BTA216X-600E.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220-3
Packaging: Tube
BTA216X-600E,127 BTA216X-600E,127 Hersteller : WeEn Semiconductors BTA216X-600E.pdf Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 16A; TO220FP; Igt: 10mA; Ifsm: 140A; 3Q,Hi-Com
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 16A
Case: TO220FP
Gate current: 10mA
Max. forward impulse current: 140A