Produkte > NXP USA INC. > BUK6507-55C,127
BUK6507-55C,127
BUK6507-55C,127 NXP USA Inc.
BUK6507-55C.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 100A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 158W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±16V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 82 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5160 pF @ 25 V
auf Bestellung 4728 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 503
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK6507-55C,127 NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 100A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 158W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±16V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 82 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5160 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote BUK6507-55C,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK6507-55C,127 BUK6507-55C,127 Hersteller : NXP USA Inc. BUK6507-55C.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 100A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Vgs (Max): ±16V