Produkte > NXP > BUK7614-55A,118
BUK7614-55A,118 NXP
BUK7514_7614-55A.pdf
Hersteller: NXP
D2PAK, N-CH, 55V, 73A Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK7614-55A,118 NXP
Description: MOSFET N-CH 55V 73A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 73A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 14mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 166W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2464 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK7614-55A,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK7614-55A,118 BUK7614-55A,118 Hersteller : NXP USA Inc. BUK%2875%2C76%2914-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 73A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 73A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 14mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 166W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2464 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V