Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK764R0-75C,118
BUK764R0-75C,118
BUK764R0-75C,118 Nexperia USA Inc.
BUK764R0-75C.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 333W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 142 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11659 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK764R0-75C,118 Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 333W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 142 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11659 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote BUK764R0-75C,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK764R0-75C,118 BUK764R0-75C,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK764R0-75C.pdf Description: MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V
Produkt ist nicht verfügbar
BUK764R0-75C,118 BUK764R0-75C,118 Hersteller : NXP USA Inc. BUK764R0-75C.pdf Description: PFET, 100A I(D), 75V, 0.004OHM,
Packaging: Bulk
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Packaging: Bulk
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
BUK764R0-75C,118 BUK764R0-75C,118 Hersteller : Nexperia BUK764R4-60E-1319917.pdf MOSFET Trans MOSFET N-CH 75V 199A 3pin(2+Tab)