Produkte > NXP USA INC. > BUK7E4R0-80E,127
BUK7E4R0-80E,127
BUK7E4R0-80E,127 NXP USA Inc.
BUK7E4R0-80E.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 80V 120A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 349W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 169 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 12030 pF @ 25 V
auf Bestellung 296 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 296
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK7E4R0-80E,127 NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 80V 120A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 349W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: I2PAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 169 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 12030 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK7E4R0-80E,127 Hersteller : NXP Semiconductors BUK7E4R0-80E.pdf Trans MOSFET N-CH 80V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Rail
auf Bestellung 296 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 189
BUK7E4R0-80E,127 BUK7E4R0-80E,127 Hersteller : NXP USA Inc. BUK7E4R0-80E.pdf Description: MOSFET N-CH 80V 120A I2PAK
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Vgs (Max): ±20V