Produkte > NXP USA INC. > BUK9107-55ATE,118
BUK9107-55ATE,118 NXP USA Inc.
PHGLS18440-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: NOW NEXPERIA BUK9107-55ATE -
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-5, D²Pak (4 Leads + Tab), TO-263BB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.2mOhm @ 50A, 10V
FET Feature: Temperature Sensing Diode
Power Dissipation (Max): 272W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: SOT-426
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 108 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5836 pF @ 25 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9107-55ATE,118 NXP USA Inc.
Description: NOW NEXPERIA BUK9107-55ATE -, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-5, D²Pak (4 Leads + Tab), TO-263BB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.2mOhm @ 50A, 10V, FET Feature: Temperature Sensing Diode, Power Dissipation (Max): 272W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: SOT-426, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 108 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5836 pF @ 25 V.