Produkte > Transistoren > MOSFET N-CH > BUK9508-55B,127
BUK9508-55B,127
BUK9508-55B,127
BUK9508-55B.pdf
Produktcode: 105208
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
ZCODE: 8541290010
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote BUK9508-55B,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9508-55B,127 BUK9508-55B,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9508-55B.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 203W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5280 pF @ 25 V