Produkte > NXP USA INC. > BUK9510-55A,127
BUK9510-55A,127
BUK9510-55A,127 NXP USA Inc.
BUK9510-55A.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 9mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 200W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 68 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4307 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 452
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9510-55A,127 NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 9mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 200W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 68 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4307 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9510-55A,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
BUK9510-55A,127 BUK9510-55A,127 Hersteller : NXP USA Inc. BUK9510-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±15V