Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK9628-55A,118
BUK9628-55A,118
BUK9628-55A,118 Nexperia USA Inc.
BUK9628-55A.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 42A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 42A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 99W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 5V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1725 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9628-55A,118 Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 42A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 42A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 99W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 5V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1725 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9628-55A,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9628-55A,118 BUK9628-55A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9628-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 42A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±10V