Produkte > NXP USA INC. > BUK9675-55A118
BUK9675-55A118
BUK9675-55A118 NXP USA Inc.
BUK9675-55A.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: NOW NEXPERIA BUK9675-55A 20A, 55
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 68mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 62W (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 643 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 595
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9675-55A118 NXP USA Inc.
Description: NOW NEXPERIA BUK9675-55A 20A, 55, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 68mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 62W (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 643 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9675-55A118 BUK9675-55A118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9675-55A.pdf Description: NOW NEXPERIA BUK9675-55A 20A, 55
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Vgs (Max): ±10V