Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK9E06-55A,127
BUK9E06-55A,127
BUK9E06-55A,127 Nexperia USA Inc.
BUK9E06-55A.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 75A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.8mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 300W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8600 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9E06-55A,127 Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 75A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.8mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 300W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: I2PAK, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8600 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9E06-55A,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9E06-55A,127 Hersteller : NXP USA Inc. BUK9E06-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 75A I2PAK
Packaging: Tube
Produkt ist nicht verfügbar
BUK9E06-55A,127 BUK9E06-55A,127 Hersteller : Nexperia BUK9E06-55A-1319921.pdf MOSFET Trans MOSFET N-CH 55V 154A 3Pin(3+Tab)