Produkte > NXP > BY329-1200,127
BY329-1200,127 NXP
BY329_SERIES_2.pdf
Hersteller: NXP
T0220ACDIODE1200V8Atrr<135ns Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BY329-1200,127 NXP
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 8A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 135 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 1000 V.
Weitere Produktangebote BY329-1200,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BY329-1200,127 BY329-1200,127 Hersteller : NXP USA Inc. BY329_SERIES.pdf Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 8A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 135 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 1000 V
Produkt ist nicht verfügbar
BY329-1200,127 Hersteller : NXP Semiconductors BY329_SERIES.pdf Rectifiers Diode Fast Recovery Rectifi 1.2-PinKV 8A