Produkte > NXP USA INC. > BY329X-1500S,127
BY329X-1500S,127
BY329X-1500S,127 NXP USA Inc.
BY329X-1500_1500S.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: DIODE GEN PURP 1.5KV 6A TO220FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 160 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 6A
Supplier Device Package: TO-220FP
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 6.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 1300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BY329X-1500S,127 NXP USA Inc.
Description: DIODE GEN PURP 1.5KV 6A TO220FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 160 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 6A, Supplier Device Package: TO-220FP, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1500 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 6.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 1300 V.
Weitere Produktangebote BY329X-1500S,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BY329X-1500S,127 BY329X-1500S,127 Hersteller : NXP Semiconductors BY329X-1500_1500S.pdf Rectifiers Diode Fast Recovery Rectifier 1.5KV 6A