Produkte > DC COMPONENTS > BZT52C3V6S
BZT52C3V6S
BZT52C3V6S DC COMPONENTS
BZT52CxxS_SER.pdf
Hersteller: DC COMPONENTS
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.2W; 3.6V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.2W
Zener voltage: 3.6V
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Case: SOD323
Semiconductor structure: single diode
Tolerance: ±10%
auf Bestellung 3525 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52C3V6S DC COMPONENTS
Description: DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323F, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323F, Power - Max: 200 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 µA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52C3V6S BZT52C3V6S Hersteller : Rectron 512bzt52cxxs.pdf Zener Diode Single 3.6V 5% 90Ohm 200mW 2-Pin SOD-323A
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
BZT52C3V6S BZT52C3V6S Hersteller : NextGen Components BZT52C3V6SS0W4.pdf Description: DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 130 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1 V
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52C3V6S BZT52C3V6S Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation BZT52C2V4S%20SERIES_K2411.pdf Description: DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323F
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 µA @ 1 V
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52C3V6S BZT52C3V6S Hersteller : Rectron bzt52c2v0s-bzt52c39s.pdf Zener Diodes 3.6 V 200 mW SOD-323 5% Zener