Produkte > NXP USA INC. > BZV90-C6V2135
BZV90-C6V2135
BZV90-C6V2135 NXP USA Inc.
BZV90.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: NOW NEXPERIA BZV90-C6V2 - ZENER
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOT-223
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
auf Bestellung 15990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1745
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV90-C6V2135 NXP USA Inc.
Description: NOW NEXPERIA BZV90-C6V2 - ZENER, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOT-223, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V.