Produkte > NEXPERIA > BZX384-B7V5,115
BZX384-B7V5,115
BZX384-B7V5,115 Nexperia
bzx384_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 7.5V 2% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12097
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX384-B7V5,115 Nexperia
Description: DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX384-B7V5,115 BZX384-B7V5,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX384_SER.pdf Description: DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V
auf Bestellung 27000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6366
BZX384-B7V5,115 BZX384-B7V5,115 Hersteller : Nexperia BZX384_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-323 .3W 7.5V
Mindestbestellmenge: 12
BZX384-B7V5,115 BZX384-B7V5,115 Hersteller : Nexperia bzx384_ser.pdf Diode Zener Single 7.5V 2% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BZX384-B7V5,115 Hersteller : NXP BZX384_SERIES.pdf 7.5V 2%, 0.3W SOD323 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
BZX384-B7V5,115 BZX384-B7V5,115 Hersteller : NEXPERIA BZX384_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 7.5V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 7.5V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD323
Max. load current: 0.25A