BZX55C22
BZX55C22 Fairchild Semiconductor
FAIRS25080-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: DIODE ZENER 22V 500MW DO204AH
Tolerance: ±6%
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 22 V
Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Obsolete
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 17 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C22 Fairchild Semiconductor
Description: DIODE ZENER 22V 500MW DO204AH, Tolerance: ±6%, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 22 V, Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Obsolete, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 17 V.
Weitere Produktangebote BZX55C22
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : Taiwan Semiconductor bzx55c2v020series_c14.pdf Diode Zener Single 22V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : DC Components FAIRS25080-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf 22V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C22 Hersteller : INVAC FAIRS25080-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf 22V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
BZX55C22 Hersteller : Kingtronics International FAIRS25080-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf 22V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf Description: DIODE ZENER 22V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : onsemi BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf Description: DIODE ZENER 22V 500MW DO35
Tolerance: ±6%
Packaging: Bulk
Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Power - Max: 500 mW
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : onsemi FairchildSemiconductor_16142155124041.pdf Zener Diodes 22V 0.5W Zener
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : Rectron bzx55c2v0-bzx55c75.pdf Zener Diodes 22 V DO-35G 500mW Ze ner 5%
BZX55C22 BZX55C22 Hersteller : Taiwan Semiconductor FAIRS25080-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf Zener Diodes 22 Volt 500mW 5%