DS1806S-010
DS1806S-010 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
ds1806.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 20SOIC
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Cascade Pin
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: Serial
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 20-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 400
Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C
Number of Circuits: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 934 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 43
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1806S-010 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 20SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Cascade Pin, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: Serial, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 20-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 400, Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C, Number of Circuits: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 116 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DS1806S-010+ DS1806S-010+ Hersteller : Analog Devices, Inc. ds1806.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Volatile Linear 20-Pin SOIC W Tube
Produkt ist nicht verfügbar
DS1806S-010+# Hersteller : Maxim SOIC 20/I°/Digital Sextet Potentiometer DS1806
Anzahl je Verpackung: 37 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Cascade Pin
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: Serial
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Number of Circuits: 6
Tolerance: ±20%
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V