DS1806S-010 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 20SOIC
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Cascade Pin
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: Serial
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 20-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 400
Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C
Number of Circuits: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1806S-010 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 20SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Cascade Pin, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: Serial, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 20-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 400, Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C, Number of Circuits: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DS1806S-010+ | Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated |
Digital Potentiometer ICs Digital Sextet Potentiometer |
auf Bestellung 116 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
DS1806S-010+ | Hersteller : Analog Devices, Inc. |
Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Volatile Linear 20-Pin SOIC W Tube |
Produkt ist nicht verfügbar |
| DS1806S-010+# | Hersteller : Maxim |
SOIC 20/I°/Digital Sextet Potentiometer DS1806 Anzahl je Verpackung: 37 Stücke |
Produkt ist nicht verfügbar |
DS1806S-010+ | Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 20SOICResistance (Ohms): 10k Tolerance: ±20% Features: Cascade Pin Packaging: Tube Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Mounting Type: Surface Mount Memory Type: Volatile Interface: Serial Configuration: Potentiometer Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Number of Taps: 64 Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V Taper: Linear Supplier Device Package: 20-SOIC Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 400 Temperature Coefficient (Typ): 750ppm/°C Number of Circuits: 6 DigiKey Programmable: Not Verified |