DS1847E-010+T&R Analog Devices, Inc.
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1847E-010+T&R Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Temperature Sensor, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Rheostat, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 65, Temperature Coefficient (Typ): 850ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote DS1847E-010+T&R
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| DS1847E-010+T&R | Hersteller : Maxim |
Dual Temperature-Controlled NV Variable Resistor DS1847EAnzahl je Verpackung: 1000 Stücke |
Produkt ist nicht verfügbar |
DS1847E-010+T&R | Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOPResistance (Ohms): 10k Tolerance: ±20% Features: Selectable Address, Temperature Sensor Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Mounting Type: Surface Mount Memory Type: Non-Volatile Interface: I2C Configuration: Rheostat Operating Temperature: -40°C ~ 95°C Number of Taps: 256 Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V Taper: Linear Supplier Device Package: 14-TSSOP Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 65 Temperature Coefficient (Typ): 850ppm/°C Number of Circuits: 2 DigiKey Programmable: Not Verified |