Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > DS1847E-010+T&R
DS1847E-010+T&R
DS1847E-010+T&R Analog Devices, Inc.
ds1847.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DS1847E-010+T&R Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Temperature Sensor, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Rheostat, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 65, Temperature Coefficient (Typ): 850ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote DS1847E-010+T&R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Anzahl je Verpackung: 1000 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address, Temperature Sensor
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Rheostat
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 65
Temperature Coefficient (Typ): 850ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Rheostat
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Taper: Linear