ECA-2WHG220B Panasonic
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2WHG220B Panasonic
Description: PANASONIC - ECA2WHG220B - Elektrolytkondensator, 22 µF, 450 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 2000 Stunden bei 105°C, Polarisiert, Produkthöhe: 25, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, Anschlussabstand: 7.5, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -25, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Kapazität: 22, Spannung (DC): 450, Rippelstrom: 115, Produktpalette: NHG, Name der Serie: NHG, Produktdurchmesser: 16, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (08-Jul-2021).
Weitere Produktangebote ECA-2WHG220B
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ECA2WHG220B | Hersteller : PANASONIC |
Produkt ist nicht verfügbar |
ECA-2WHG220B | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -25°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm) Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 450 V Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 172.5 mA @ 100 kHz |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Tape & Box (TB) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -25°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm) Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 450 V Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 172.5 mA @ 100 kHz |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 450VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 22µF Operating voltage: 450V DC Body dimensions: Ø16x25mm Terminal pitch: 7.5mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -25...105°C Manufacturer series: NHG Operating current: 0.115A Height: 25mm Diameter: 16mm Conform to the norm: AEC-Q200 |