EEE-FNC271XUV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.327" (8.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FNC271XUV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.327" (8.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE-FNC271XUV | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16VDC 270uF 20% AEC-Q200 Anti-Vib |
auf Bestellung 1180 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
EEE-FNC271XUV | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; SMD; 270uF; 16VDC; Ø6.3x7.7mm; ±20%; 2000h Type of capacitor: electrolytic Mounting: SMD Capacitance: 270µF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: Ø6.3x7.7mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -55...105°C Manufacturer series: FN Height: 7.7mm Diameter: 6.3mm Case: D8 Conform to the norm: AEC-Q200 Impedance: 0.34Ω Operating current: 0.28A |