EEE-FNC271XUV
EEE-FNC271XUV Panasonic Electronic Components
RDE0000C1259.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.327" (8.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FNC271XUV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.327" (8.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEE-FNC271XUV EEE-FNC271XUV Hersteller : Panasonic RDE0000C1259.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16VDC 270uF 20% AEC-Q200 Anti-Vib
auf Bestellung 1180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EEE-FNC271XUV EEE-FNC271XUV Hersteller : Panasonic Electronic Components RDE0000C1259.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
EEEFNC271XUV EEEFNC271XUV Hersteller : PANASONIC FN-series.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 270uF; 16VDC; Ø6.3x7.7mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø6.3x7.7mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: FN
Height: 7.7mm
Diameter: 6.3mm
Case: D8
Conform to the norm: AEC-Q200
Impedance: 0.34Ω
Operating current: 0.28A