Technische Details ERJ-B2CFR05V Panasonic
Description: PANASONIC - ERJB2CFR05V - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.05 ohm, ERJ-B2 Series, 0612 [Metrisch 1632], 1 W, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.55mm, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0612 [Metrisch 1632], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 1W, Widerstand: 0.05ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: 0ppm/K bis +150ppm/K, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-B2 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 3.2mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-B2CFR05V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 0.05 OHM 1W 1206 WIDEPackaging: Cut Tape (CT) Power (Watts): 1W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense Package / Case: Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Temperature Coefficient: 0/ +150ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0612 Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm) Part Status: Active Resistance: 50 mOhms |
auf Bestellung 4885 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJB2CFR05V | Hersteller : PANASONIC |
auf Bestellung 5000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: PANASONIC - ERJB2CFR05V - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.05 ohm, ERJ-B2 Series, 0612 [Metrisch 1632], 1 W, ± 1%tariffCode: 85332100 Produkthöhe: 0.55mm rohsCompliant: Y-EX hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Nennleistung: 1W Widerstand: 0.05ohm usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Produktlänge: 1.6mm euEccn: NLR productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 155°C Produktbreite: 3.2mm SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
Description: RES 0.05 OHM 1W 1206 WIDEPower (Watts): 1W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Temperature Coefficient: 0/ +150ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0612 Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm) Part Status: Active Resistance: 50 mOhms |