ERJ-2RHD1003X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 100 kOhms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-2RHD1003X Panasonic Electronic Components
Description: PANASONIC - ERJ2RHD1003X - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 100 kohm, ± 0.5%, 62.5 mW, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 62.5mW, Widerstandstyp: Präzisionswiderstand, Widerstand: 100kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.5%, Temperaturkoeffizient: ± 50ppm/°C, Produktlänge: 1.02mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-2R Series, productTraceability: No, Nennspannung: 50V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ2RHD1003X | Hersteller : PANASONIC |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 100kΩ; 63mW; ±0.5%; ERJ2RHD; 50V Type of resistor: thick film Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Resistance: 100kΩ Power: 63mW Tolerance: ±0.5% Operating voltage: 50V Mounting: SMD Operating temperature: -55...155°C Max. overload voltage: 100V Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJ2RHD |
auf Bestellung 8260 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Thick Film Resistors - SMD 0402 100Kohms 0.5%AEC-Q200 |
auf Bestellung 57152 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-2RHD1003X | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402Power (Watts): 0.063W, 1/16W Tolerance: ±0.5% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Temperature Coefficient: ±50ppm/°C Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0402 Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm) Resistance: 100 kOhms |
Description: PANASONIC - ERJ2RHD1003X - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 100 kohm, ± 0.5%, 62.5 mW, 0402 [Metrisch 1005]tariffCode: 85332100 rohsCompliant: Y-EX Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005] Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q200 Nennleistung: 62.5mW Widerstandstyp: Präzisionswiderstand Widerstand: 100kohm usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Widerstandstoleranz: 0.5% Temperaturkoeffizient: 50ppm/C Produktlänge: 1.02mm euEccn: NLR Produktpalette: ERJ-2R Series productTraceability: No Nennspannung: 50V Betriebstemperatur, max.: 155°C Produktbreite: 0.5mm SVHC: No SVHC (07-Nov-2024) |