ERJ-B1CFR01U Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 0.01 OHM 2W 2010 WIDE
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Temperature Coefficient: ±350ppm/°C
Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1020
Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm)
Resistance: 10 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-B1CFR01U Panasonic Electronic Components
Description: PANASONIC - ERJB1CFR01U - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, ERJ-B1 Series, 1020 [Metrisch 2550], 2 W, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.55mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 1020 [Metrisch 2550], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 2W, isCanonical: Y, Widerstand: 0.01ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: 0ppm/K bis +350ppm/K, Produktlänge: 2.5mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-B1 Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 5mm, SVHC: To Be Advised.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-B1CFR01U | Hersteller : Panasonic |
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.01ohms 1% Tol AEC-Q200 |
auf Bestellung 19503 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 12140 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: PANASONIC - ERJB1CFR01U - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, ERJ-B1 Series, 1020 [Metrisch 2550], 2 W, ± 1%tariffCode: 85332100 Produkthöhe: 0.55mm rohsCompliant: YES Bauform/Gehäuse des Widerstands: 1020 [Metrisch 2550] Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q200 Nennleistung: 2W isCanonical: N Widerstand: 0.01ohm usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Widerstandstoleranz: ± 1% Temperaturkoeffizient: 0ppm/K bis +350ppm/K Produktlänge: 2.5mm euEccn: NLR Produktpalette: ERJ-B1 Series productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 155°C Produktbreite: 5mm SVHC: To Be Advised |
Res Thick Film 1020 0.01 Ohm 1% 2W 0ppm/°C to 350ppm/°C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200 |
Produkt ist nicht verfügbar |
ERJ-B1CFR01U | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 0.01 OHM 2W 2010 WIDEPower (Watts): 2W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Temperature Coefficient: ±350ppm/°C Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 1020 Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm) Resistance: 10 mOhms |